Mediatiimi

Mediatiimi

Vihtijärven mediatiimi on vapaaehtoisista, kirjoittamiseen enemmän tai vähemmän hurahtaneista kyläläisistä koostuva tiimi, joka toimii kyläyhdistyksen kyljessä.  Sen pyrkimys on pitää kyläläisiä kuulolla ajankohtaisista asioista ja tapahtumista, sekä tarvittaessa toimia tiedottavana linkkinä sekä kylän sisällä että kylältä ulospäin.

Mediatiimi toimittaa ja ylläpitää vihtijarvi.fi -sivustoa sekä vuosittain ilmestyvää kylälehti Vihtijärveläistä. Tiimi ottaa mielellään vastaan juttuvinkkejä sekä uusia jäseniä!

Tiedonjanoisen porukan tavoitat parhaiten sähköpostitse: toimitus@vihtijarvi.fi. Voit myös vetää henkilöitä suoraan hihasta:

Kaarina Pullinen (kyläyhdistyksen siht.)
kaarina.pullinen@vihtijarvi.fi
p. 050 363 2967

Anu Nilsson
anu.nilsson@vihtijarvi.fi
p. 050 524 9189

Heli Einesalo 
heli.einesalo@vihtijarvi.fi
p. 050 462 0550

Kaisu Karstila
kaisu.karstila@kolumbus.fi

Soile Petrell
soile.petrell@kolumbus.fi
040 757 3030

Sari Ahvenharju

Juha Ahvenharju (valokuvaus)
juha@ahvenharju.com
p. 050 466 9381